Ders ve Sınav Kitapları

Ders ve Sınav Kitapları

Ders ve Sınav kitaplarıyla ilgili olarak YKS, LGS, ALES kategorisinde yer alan tüm konu anlatım kitaplarına, sınav kitaplarına kategorimizden hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Ders ve Sınav Kitaplarında Alışverişin Doğru Adresi

Ders ve sınav kitapları için, Eğitim-öğretim alanında, sistem tarafından belirlenmiş olan kriterler neticesinde, birbiri ile benzerliği olmayan birçok branşda kitaba ihtiyaç duyulmaktadır. Kategorimizde yer alan birbirinden değerli bu ürünleri ülke genelinde tüm gençlerimizin eşit olanaklarda faydalanmaları adına birçok kampanya ile desteklemekteyiz. Kategorimizde yer alan ders ve sınav kitapları sayısal sözel bölümlerin tamamını kapsamaktadır. Ayrıca bu ürünlerin tamamı alanında senelerin bilgi birikimine, tecrübesine sahip yazarlarımız tarafından hazırlanmaktadırlar.

Ders ve sınav kitapları arasında Türkçe, Matematik, Coğrafya, Tarih, Fizik, Kimya gibi birçok derse ait kaynaklar yer almaktadır. Ayrıca bu ürünlerin tamamı öğrencilerin sınıf derecelerine göre seviyeleri kapsamaktadırlar. Okullarda verilen eğitimleri desteklemesinin yanında, sınavlara hazırlık için çıkarılmış kitaplarda yer almaktadır.

Mağazamızda yer alan ilköğretim öğrencilerini kapsayan ürünler, tüm dersleri kapsamaktadır. 1. Sınıftan 4.sınıfa kadar tüm seçkin yayınevi ürünlerini hem setler halinde, hem de tek tek mağazamızda bulabilirsiniz.

Ders Sınav Kitaplarında Online Hizmetimizle Her Yerdeyiz

Ders sınav kitapları seçiminde özellikle son zamanlarda öğrencilerimizin dil gelişimine daha da ağırlık vermelerinden dolayı, yabancı dil kitapları öğrencilerimizin istemiş oldukları zorluk derecelerine göre şekillenmektedir. Ayrıca sömestr tatillerinde öğrencilerimizin başuçlarından ayıramayacakları bu kitaplar konu anlatımlı özellikleri ile öğrencilerimizin sınavlara hazırlanma süreçlerinde de büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Ders sınav kitapları içerisinde özellikle yabancı dil gelişimi için tercih edilen ürünlerse, ürün yetişkinler için geliştirilmişse, mesleki alanlarla ilgili ürünlerden oluşmaktadır. Ayrıca YKS sınavı için satın alınan bir ürünün hem TYT hem de AYT için ayrı ayrı alınmış olması öğrencilerin çalışmalarını daha verimli kılmaktadır. Bu 2 sınav konularında, soru şekillerinde farkındalıklar gözükmektedir. TYT sınavına bakacak olursak, daha çok temel bilgilerin yorumlanması istenmektedir. AYT sınavı içinse öğrencinin konulara tam manası ile hâkim olması beklenmektedir.

Sınav Kitapları İçin Doğru Tercih Önemlidir

Sınav kitapları ile ilgili yukarıda değinmiş olduğumuz gibi, YKS sınavında ilk oturum TYT, ikinci oturum ise AYT olarak yapılmaktadır. İlk oturum yorumlamaya dayalı olurken, 2.oturum tamamen bilgiye dayalıdır. LGS sınavında ise, liseye yeni başlayacak olan gençlerimizin heyecanını hiç belirtmiyoruz. Özellikle LGS sınavına hazırlanan öğrencilerimiz konu anlatımlı kitaplardan faydalanarak konu eksikliklerini çözmektedirler. Sonrasında ise LGS sınavında çıkacak olan derslerin her birisinden 2-3 adet soru bankası bitirmeleri, sınavda çıkacak soruları çözmelerinde büyük kolaylık sağlayacaktır.

Sınav kitapları arasında en çok tercih edilenler arasında ALES sınavına ait kitaplar, setler yer almaktadır. Özellikle lisans üzeri bölüm seçimlerinde eksik konuları olan bireyler bu konular üzerine yoğunlaşmalı, konu anlatımlı kitaplar satın alarak faydalanmalıdırlar. Burada yer alan en önemli husus ise mutlaka konu anlatım sonrası soru bankası kitapları alarak bolca soru çözümlemesi yapmalıdırlar. Ayrıca geçmiş yıllarda çıkan soru tekniklerinin çözümlenmesi de sınavda büyük bir kolaylık sağlayacaktır.