KAPAT FİLTRELE
GERİ Ebru Malzemeleri
Fiyat aralığı

Ebru Malzemeleri Çeşitleri ve Fiyatları

Ebru malzemeleri çeşitlerini mağazamızdan uygun fiyatlarıyla hemen satın alabilirsiniz. Ayrıca modelleri ve çeşitleriyle ilgili birçok bilgiye de kategorimiz içerisinden ulaşabilirsiniz.

Ebru Malzemeleriyle İlgili Seçim Yapmadan Atlas’ı İnceleyin

Kolay bir şekilde yapabileceğiniz, kâğıtlardan camlara, kitaplardan kumaşlara, ayrıca ahşaplara kadar birçok ürünü süslemenize olanak sağlayan hatta kendinize yeni hobi olarak edinebileceğiniz ebru malzemeleri ile sizde sanatınızı ortaya çıkarabilirsiniz. Bu ürünlerle yapacağınız çalışmalar sizlerin hem estetik duygularına dokunacak hem de rengârenk bir dünyanın kapılarını sizlere aralayacak bu sanat ab adı, ebre adı, ebri adı ve abru gibi adlarla da söylenebilmektedir. Bu ürünün hangi çeşitlerine ihtiyacınız varsa hatip ürünü, çiçekli ürünü, gül ürünü, lale ürünü, karanfil ürünü, menekşe ürünü, tarzı kadim ürünü, zemin ürünü, gelgit ürünü, taraklı ürünü, şal ürünü, somaki ürünü, nefil ürünü, bülbülyuvası ürünü, akkase ürünü gibi seçenekler arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Ayrıca mağazamızdan yine bunlara ek olarak denizkadayıfı ürünü, ebru tarağı ürünü, karragenan kıvam arttırıcı ürünleri, gül dalı ürünleri, at kılı ürünleri, tekne, fırça gibi birçok ürüne de kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Ebru Malzemeleri Çeşitleriyle İlgili Yüzlerce Ürün Atlas’ta

Ebru malzemeleri çeşitleriyle ilgili olarak mağazamızdan birçok ürüne rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu sanatsal ürünün çalışmalarında eski yıllardan itibaren toprak boya ismi verilen tabiatta yer alan renkli kayalardan çıkarılan ve topraklardan ayrıştırılan madeni yapıda bulunan boyalarla bitkisel bir yapısı olan sularda erimeyen boyalar kullanılmaktadır. Yağlı olan boyaların ve suda eriyen boya gruplarının bu sanatta yeri yoktur. Nedeni ise belirttiğimiz boyalarda erime özelliği olmadığı için üzerine su döküldüğü zaman kâğıt üzerine yapışmamaktadır. Profesyonel manada Ebru malzemesi için kullanılan renkleri belirtecek olursak ta tabiatta yer alan arsenik sülfür sarısı, bitkisel kökenli olan mavi boya, sarı renkle mavi rengin karışımı olan yeşil boya. Ayrıca bedahşi ismi verilen lacivert boya, sobaların islerinden elde edilen siyah boya, beyaz boya, demir oksitleri içeren kırmızı topraktan elde edilen kırmızı renkli boya, çamlıca toprağından elde edilen tütün rengi boya kullanılan renklerdir. Osmanlı zamanlarından başlayıp ta ki o zamanlar bile en gözde sanat dalları arasında tutulmuştur. Yüksek oranlarda emek gerektirmektedir. Su üzerine dökülen boyaların değişik desenlerle buluşmasını sağlayıp bunu kâğıt üzerine dökmek için mükemmel bir şekilde geliştirilmiş olan buluştur.

Mağazamızdan Ebru malzemeleri fiyatlarıyla ilgili kategorimiz içerisinde filtreleme işlemleri yaparak gerekli bilgiyi edinebilirsiniz. Ayrıca satın aldığınız ürünü kargo hizmetimiz sayesinde nerede olursanız olun kapınızdan teslim alabilirsiniz.