KAPAT FİLTRELE
GERİ Fimo max : 54.00 TL min : 19.00 TL
Kil Hamur ve Kalıplar (5)
Fimo temizle
Fiyat aralığı

Fimo / 3 ürün

Staedtler fimo soft polimer kil fiyatlarıyla ilgili mağazamızda yer alan ürünlerimizi hemen inceleyebilir, dilediğiniz ürünleri uygun fiyatlara anında satın alabilirsiniz.

Staedtler Fimo Soft Polimer Kil Fiyatları

Staedtler Fimo Soft Polimer Kil Fiyatları

Fimo kil, fırınlanabilme özelliğine sahip olan seramik hamuru sayesinde oldukça yumuşak bir yapıda, evlerde kullanılan fırınlarda sertleşmeyi sağlayan ayrıca plastik maddeler barındıran, kolay bir vaziyette şekil alabilen, ayrıca oyun hamurlarına benzer bir yapısı bulunan modellemeye yarayan malzemelere verilen isimdir. Ürün benzer ürünlerle kıyaslandığında sıra dışı özellikler barındırmaktadır. Ürünün kullanım alanında herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. Ayrıca kullanım açısından da oldukça kolay bir yapısı mevcuttur. Polimer kil yeryüzünde mevcut olan diğer killere benzerlik göstermemektedir. Evrende yer alan geleneksel olarak bildiğimiz killerde bağımsız olarak yapısında ise farklı renk çeşitlerinin birbirleriyle rahat bir şekilde karıştırılması, yoğun renk tonajlarının istenilen miktarlarda azaltılması yâda çoğaltılması, kalıplanması, yontulması, oyulması, boyanması ve parlatılması, baskı işlemlerinin yapılabilmesi ve zımparalanma süreçleri de ürünü diğer birçok üründen farklı kılmaktadır.

Staedtler fimo kil toprak olan cinslerine göre daha dayanıklı bir yapıda ve tamamıyla kimya süreçleri yürüten laboratuvar firmalarında üretimleri gerçekleştirilmiştir. İçerisinde ise PVC malzemeleri, renklendirme pigmentleri, plastik madde ürünleri yer almaktadır. Ürün içeriğinde su içermemesinden dolayı kuruma olayları, çatlama olayları gibi durumlarla karşılaşma riski de taşımamaktadır. Evlerimizde yer alan fırınlarda 135 derecelerde yaklaşık 35dk pişirildiğinde ise içerisinde bulunan ısıya duyarlı maddenin sıcaklıkla temas ettiği durumda üründe sertleşme başlamaktadır. Metal ürünleri, ahşap ürünleri, cam ürünleri, taş ürünleri ve ısı gibi etmenlere karşı dayanıklı bulunan plastik yüzeylerle rahatlıkla kaplanabilme özelliği bulundurmaktadır.

Fimo soft polimer kil seramik yapıda da şekillendirilebilme özellikleri taşıdığından dolayı hem takı yapımında, hem de biblo yapımlarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Doğru ısı seviyelerinde ve zamanlamasında fırında beklettiğinizde ise hamur renginde yani dış yüzeylerinde solma gibi etmenler, koyulaşma ve şekil bozukluğu gibi etmenler görülmemektedir. Ürünün ortalama paket özellikleriyse 57gr ağırlıklarında olup, 55-55-15mm ebatlarında olmakla birlikte, 4 adet dosya kâğıdının yüzeyi kadar alan rahat bir şekilde kaplanabilmektedir.

Fimo Kil Fiyatları İçin Atlas’a Uğramadan Karşılaştıma Yapmayın

Fimo kil fiyatları ile ilgili mağazamızda yer alan ürünlerimizi hemen inceleyebilir, bütçe dostu ürünlere uygun rakamlara sahip olabilirsiniz. Mağazamızda bu ürünle birlikte ihtiyacınız olan farklı ve kaliteli birçok ürüne de uygun rakamlara yine hemen satın alarak sahip olabilirsiniz.