İade ve Değişim

İade ve Değişim Koşulları


İade - Değişim Bildirimi

İnternet mağazamızdan satın aldığınız ürünlerle ilgili iade ve değişim bildiriminizi;

info@atlaskirtasiye.com mail adresine,

0850 255 05 22 No’lu müşteri hizmetleri hattımıza,

Veya iletişim formu doldurarak iletebilirsiniz.

İade ve Değişim İşlemleri

Satın aldığınız ürünlere ilişkin;

Teslimatın yapıldığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde cayma hakkınızı kullanabilir veya,

Teslimatın yapıldığı tarihten itibaren 90 gün içerisinde ayıplı mallarda değişim, iade ya da onarım taleplerinizi bize iletebilirsiniz.

İnternet mağazamızdan yaptığınız alışverişlere ait iade işlemlerinizi yalnızca internet mağazamızdan, değişim işlemlerinizi ise tüm Atlas Kırtasiye mağazalarından gerçekleştirebilirsiniz.


Adım Adım Kolay İade Süreci


İade ve değişim sürecinin başlayabilmesi için, atlaskirtasiye.com web sitemizdeki iletişim formunu doldurmanız veya müşteri hizmetleri hattımıza bilgi vermeniz gerekmektedir.

İade süreciniz boyunca Atlas Kırtasiye Müşteri Hizmetleri olarak size yardımcı olmaya hazırız.

Bildirim yaptığınız iade ve değişim işlemleriniz için siparişinizi anlaşmalı kargo firması Aras Kargo ile ücretsiz (karşı ödemeli) olarak göndermelisiniz.

İade veya değişim işlemlerinde sürecin daha sağlıklı ilerleyebilmesi için sipariş referans numaranızı veya tarafınıza gönderilen irsaliyeyi iade edeceğiniz ürünlerle beraber tarafımıza göndermelisiniz.

Ürünler tarafımıza ulaştıktan sonra iade koşullarına uygunluğu değerlendirilir ve bu işlemin sonucunda e-posta, sms veya telefon aracılığıyla bilgilendirilirsiniz.

Tüzel kişiliğe sahip olan ve şirket adına düzenlenmiş olan fatura işlemlerinden doğan iade ve/veya farklı bir ürün ile değişim taleplerinde, ilgili firmanın iade ve/veya değişim yapılacak ürünler için Atlas Kırtasiye adına iade faturası düzenlemesi ile işlem tamamlanabilmektedir. Tüzel kişilik e-vergi mükellefi ise düzenlenmiş olan e-iade faturasının numarasını Atlas Kırtasiye ilgili iade dönemi içerisinde iletmesi ile tamamlanabilmektedir. İade faturası düzenlenmesi kanuni bir yükümlülüktür. Arıza, değişim ve yanlış ürün iadelerinizin kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır.


İade ve Değişim Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Satın aldığınız ürünlere ilişkin;

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanuna göre, Atlas Kırtasiye cayma hakkı süresi içinde malın mutat kullanımı dışında meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan sorumlu değildir.

İade etmek istediğiniz ürünü kargolanabilmesine olanak sağlayacak şekilde orijinal kutusuna ve ambalajına koyarak, faturası ile birlikte gönderiniz.

Faturanızda yer alan ürüne ait renk, model değişikliği talebiniz için değişim işlemleri başlatılacaktır.