Okul Öncesi Kitapları

Okul öncesi etkinlik kitapları, Hikaye kitapları, Dikkat güçlendirme setleri, Okuma yazma setleriyle çocuklarınızın gelişimine katkıda bulunarak eğitim-öğretim sürecinde başarılarını desteklemenizin tam zamanı.

Okul Öncesi Kitaplarında Aradığınız Ürünler Bir Arada

Okul öncesi kitapları, okul çağından önceki süreç içerisinde çocuklarımızın etrafını keşfetmelerinde, ilgilerinin ve merak duygularının farklı birçok alanda şekil aldığı, beyinlerinin bilgiye aç olduğu, sıkça ailelerine soru sordukları aralığı kapsamaktadır. Çocuklarımızın yaşamı keşfetmeye başlamış oldukları bu aralık, her ne kadar güzel yanlarından bahsetmiş olsak da ayrıca kritik bir süreci de beraberinde getirmektedir. Çocuklarımız bu dönemlerinde, istemiş oldukları şeyleri, ihtiyaç duydukları tüm şeyleri ailelerine farklı birçok iletişim metodu ile belirtmektedirler.

Okul öncesi kitapları, çocuklarımızın konuşma süreçlerinin en hızlı olduğu dönem olarak da bilinmektedir. Çocuklarımızın bu dönemde kendilerini rahatlıkla ifade edebilmeleri adına dil gelişimlerini destekleyici aktiviteler de sağlamamız gerekmektedir. Bu zaman aralığında özellikle, çocuklarımıza bolca sesli kitap okumamız gerekmektedir. Ayrıca çocuğumuzun yanında kitap okurken, ağzımızdan çıkacak olan her bir söz öbeğine, her bir kelimeye, kullandığımız telaffuzlara dikkat etmemiz gerekmektedir.

Okul Öncesi Etkinlik Kitabı Mutlaka Tercih Etmelisiniz

Okul öncesi etkinlik kitabı, çocuklarımızın kelime haznelerinin gelişiminin yanı sıra, duygularını, düşüncelerini karşı tarafa rahatlıkla iletebilmesinde de gelişim olanağı sağlamaktadır. Ayrıca çocuklarımızın hafıza gelişimlerini de desteklemektedir. Her kitapta farklı bir konunun ele alınmasından dolayı, çocuklarımız karşılaşmış oldukları olaylara farklı bakış açısı ile bakmayı da öğrenmektedirler. Ayrıca bu durum çocuklarımızın hayal güçlerinin gelişimini de büyük oranda desteklemektedir.

Okul öncesi etkinlik kitabı ebeveynler ile birlikte okunduğu için, ebeveyn ve çocuk arasında güçlü bir bağda oluşturmaktadır. Okul öncesinde okutulması adına birçok türde kitap yer almaktadır. Aktivite, resimli kitap, sesli kitaplar, dokun hisset gibi birçok kategoride ürünü çocuklarınız için okul öncesi dönemde satın alabilirsiniz. Çocuklarımız yeni şeyler öğrendikçe, gözlem yetenekleri de orantılı olarak gelişmektedir. Ayrıca bunun sonucu arasında çocuklarda neden-sonuç ilişkisinin analizi ile ilgili bilgiler de pekişmektedir.

Okul Öncesi Hikâye Kitapları İle Hayal Güçlerini Destekleyin

Okul öncesi hikâye kitapları, çocuklarımızın hayal güçlerinin gelişimini büyük oranlarda desteklemektedir. Çocuklarımızın kitapları rahat bir şekilde kavrayabilmeleri adına, satın alacağınız ürünlerin çocuklarınızın yaş aralığına uygun yapıda olması gerekmektedir. Ayrıca okul öncesi hikâye kitaplarının seçiminde kitap içeriğinin uzun ve devrik cümle kurgularında olmamasına özen göstermeniz gerekmektedir. Bunun tam aksine kitap içerisinde kısa cümleler, kural bütününde cümleler bulunması gerekmektedir.

Okul öncesi hikâye kitapları seçiminde özellikle uzun devrik cümle yapılarından kaçınmanızı istememizin nedeni çocukların sıkılmaması, dikkatlerinin dağılmaması içindir. Ayrıca çocuklarımızın, resimleri net bir şekilde algılayabilmesi adına, büyük ebatta, renkli çizimli görseller olmasına dikkat etmemiz gerekmektedir. Ayrıca kitap içerisinde yer alan konu ile içerikte bulunan görsellerin de birbirini tamamlaması gerekmektedir.

Okul Öncesi Eğitim Seti İle Gelişimlerini Destekleyin

Okul öncesi eğitim seti, çocuklarımızın okul öncesinde iyi bir eğitim için altyapısını güçlendirmesinde büyük gelişim sağlayıcı ürünlerdir. Okul öncesi eğitim setleriyle çocuklarımızın okula alıştırılması sağlanmaktadır. Ayrıca bu ürünler çocuklarımızın zihinsel gelişimlerini büyük bir oranda desteklemektedir. Şunu tekrar belirtmek isteriz ki kitaplar çocuklarımızın yaşına uygun olarak seçilmelidirler.

Okul öncesi eğitim seti yaş aralıklarına göre farklılık göstermektedir. Bu setler 1 yaş aralığından başlayarak 6 yaş aralığına kadar gitmektedir. Çocuğunuzun yaşına uygun bir set alarak siz de çocuklarınızın gelişimine hemen destek sağlayabilirsiniz.