Hikaye Setleri

Hikaye setleri, hikaye kitapları setleriyle ilgili olarak kategorimizde yer alan ürünleri hemen inceleyebilir, çocuğunuzun yaş aralığına ve ilgisine uyan ürünü en uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Hikâye Setleri İle Çocuklarınızın Gelişimini Destekleyin

Hikâye setleri Okul öncesi dönemde çocuklarınızın kelime dağarcıklarının gelişiminde kitaplarda kullanılan ama günlük hayatta sıklıkla kullanmadığımız kelimeleri öğreterek konuşması, hikâye setleriyle daha düzgün hale gelecektir sözcüklükleri doğru telaffuz etmeleri için en büyük yardımcınız olacaktır. Hikâye setleri çocukların hayal gücünün gelişimde meraklarının doğru yerlere yönelik geliştirmelerine sağlayacaktır Okul öncesi dönemde hikâye setleri görsek içeriği fazlalığı çocuğunuzun görsel hafızasının gelişimini de destekleyecektir.

Hikâye setleri, Dünyanın neresinde bulunursanız bulunun, hangi dili konuştuğunuzda önemli değil, çocukların geneli hikâye dinlemeyi sevmektedirler. Çocuklarımızın sevmiş olduğu bu etkinliği mutlaka yararlı hale getirmeniz gerekmektedir. Her bir hikâye kitabı içerisinde karakterler yer almaktadır. Çocuklarımız ise bu karakterleri, kendileri ile özdeşleştirmektedirler. Bu karakterler ise toplum olarak bildiğimiz şekli ile dürüst yapıda olanlar, çalışkan yapıda olanlar, azimli yapıda olanlar gibi farklı karakterlerde anlatılmaktadırlar. Çocuklarımız ise bu karakterler arasından beğendiklerini örnek alarak karakterin erdemini kazanmak adına çaba göstermektedirler. Bundan dolayı hikâye setleri seçimimizi çok iyi analiz etmemiz gerekmektedir.

Hikâye Kitap Setleri Kaliteli İçeriklerden Oluşmalıdır!

Hikâye kitap setleri ile temel eğitime başlamış olan çocuğunuz ne kadar çok kitap okursa o kadar hızlı yazar o kadar anlayış kabiliyeti yüksek olacaktır Okuma alışkanlığı okul başarı düzeyinin olumlu etkileri uzmanlar tarafından bilimsel makalelerle açıklanmıştır ilkokul çocukları için okumayı alışkınlık hale getirmesi sevmeyi için hikâye kitap setleri kullanılmalıdır. Okula başlangıç döneminde hikâye setleri çocuğun kelime haznesi geliştirdiği için yeteneklerini doğru geliştirmede düşüncelerini düzgün ifade etmede yeteneklerini olumlu yönde etkiler ilkokul çocukların okumanın keyfini anlamaya başladığı bir dönemdir okuma alışkanlığının kazanıldığı bu dönem de seçilen okumayı sevdirecek okuma setleri önemli yere sahiptir.

Hikâye kitap setleri, çocuklarımıza birçok kazanım sağlamasının yanında, kendi kültürlerini öğrenmelerine de olanak sağlamaktadır. Geçmiş yaşam kültürümüzü, örf ve adetlerimizi anlatan hikâye kitap setleri ile çocuklarımız, yaşamış olduğu toplumsal yapıya daha çabuk adapte olabilmekte, geçmişini hızlıca tanımaktadır.

Hikâye Kitabı Seti Seçiminde Dikkat Etmemiz Gereken Durumlar

Hikâye kitabı seti seçerken öncelikle dikkat edilmesi gereken hususların başında yaş grubu gelir seçeceğiniz hikâye seti pedagojik olarak çocuğunuzun yaşına uygun olmalıdır. Eğer çocuğunuza bir hikâye seti seçecekseniz ilgisi çekecek kitaplarla başlayabilir yâda fikrini alarak onun istediği hikâye setini seçebilirsiniz.  

Hikâye kitabı seti satın aldığınızda, çocuklarınızın yanında kitapları sesli bir biçimde okuyarak, onların sözel olarak öğrenim süreçlerini hızlandırabilirsiniz. Çocuklarımız bu şekilde yeni kelimeler öğrenerek, öğrenmiş oldukları kelimelerin ne şekilde telaffuz edildiğini de çözmüş olurlar. Ayrıca bu durum çocuklarımızın kelimeleri daha doğru kullanmalarına da olanak sağlamaktadır.

Hikâye Kitapları Setleri İle Hızlı Öğrenme Sürecini Destekleyin!

Hikaye kitapları setleri, öncelikli olarak ilkokul sürecinde konsantre sürecinde zorlanan çocuklarımızın derslere ilerleyen süreçlerde adaptasyonunu hızlandırmaktadır. Bildiğiniz üzere hepimizin hayatı iniş ve çıkışlarla dolu. Her ne kadar her şeyin iyi olmasını istesek de bazen istemediğimiz şeylerle de karşılaşabilmekteyiz. Hikâye kitapları setleri tam da bu konuda çocuklarımıza daha öncesinde yaşanmış hikâyelerle ilgili bilgiler vermekte, çocuklarımızı bu zorlu süreçlere hazırlamaktadır.