Puzzle

Puzzle

Çocuklar ve Yetişkinler için 500 parça, 1000 parça, 2000 parça, 3000 parça puzzle çeşitleri, 3D puzzle modelleri için Hemen Ürünlerimizi İnceleyebilirsiniz.

Puzzle (Yapboz) Nedir? Neden Puzzle Satın Almalısınız?

Puzzle nedir? Öncelikli olarak tarihinden bahsetmemiz gerekirse, Avrupa uyruklu harita yapımcıları tarafından çizmiş oldukları haritayı bir tahtaya yapıştırıp, bu tahtayı küçük parçalara bölmeleriyle ortaya çıkmıştır. İlk olaraksa çıkış tarihi 1976 olarak bilinmektedir. Puzzle çıktığı günden bu günlere kadar, farklı şekillerde ve boyutlarda birçok seçeneği ile karşımıza çıkmaktadır.

Yapboz rengârenk olması, birbirinden güzel tasarımları ile büyükten küçüğe tüm kitlenin dikkatini üzerine toplamıştır. Günümüzdeyse bir oyundan ziyade bir hobi durumuna gelmiştir. Ailece içerisinde en güzel hobi aktivitelerinin başında gelmektedir.

Puzzle diğer bilgilendirmeyle, herhangi bir resmin ya da fotoğrafın kişisel becerileri, dikkati geliştirmek amacıyla parçalarının bir araya getirilmesi için bu fotoğrafların yâda resimlerin çoklu parçalara bölümüne verilen isimdir. Ayrıca puzzle yerine yapboz adını da sıkça duyabilirsiniz. Puzzle yani yapboz oyununda en büyük amaç parçaların doğru yere yerleştirilmesi işlemidir. Puzzle ne zaman sonlanır derseniz de, resimlerin, fotoğrafların parçaları tamamen birleştirilerek net görüntünün oluşumuyla işlem tamamlanmaktadır.

Puzzle (Yapboz) Çeşitleri Nelerdir?

Puzzle çeşitleri sahip olduğu parça sayısı, boyutları ve üzerinde taşımış olduğu görsellerle geniş bir yaş aralığına hitap etmektedirler. Ayrıca her yaş aralığına özel puzzle çeşitlerini bulabilirsiniz. Özellikle çocuklarınız için puzzle seçimleri yapacaksanız parça sayısının az olmasına özen göstermeli, basit puzzle çeşitlerine yönelmelisiniz. Çocuklar için yaşlarına uygun yapboz çeşitleri seçildiğinde zekâ gelişimlerinin en üst düzeyde desteklenmesine de büyük katkı sağlamış olursunuz.

Puzzle çeşitlerinin çocuklarımıza sağladığı diğer önemli etkenlerde çocukların doğru düşünce sistemini güçlendirmekte, problemlere karşı çözüm üretmelerini arttırmaktadır. Ayrıca çocuklarımız okul öncesi dönemlerde puzzle çeşitlerinden kendilerine en uygun olanlarla tanıştıktan sonrasında okul dönemine de puzzle çeşitleriyle kazanmış oldukları beceriler pozitif olarak yansıyacaktır.

Yapboz çeşitleri arasında ise kendisini bu konuda ispatlamak isteyen, iyice uzmanlaşmış bireylerin tercihi ise 3000 parça puzzle, 2000 parça puzzle, 1000 parça puzzle ve 500 parça puzzle çeşitleridir. Çocuklar içinse 50-100 parça arası yapboz çeşitleri tercih edilmektedir. Yapboz çeşitleri gün geçtikte bulmaca severler için ve zamanını eğlenceli geçirmek isteyenler için oldukça popüler bir şekle büründü. İlk etaplarda bildiğiniz üzere yapbozlar küçük parçalardan oluşmaktaydı. Sonraki süreçlerde ise 100 parça yapboz modelleri, 200 parça yapboz modelleriyle yer değiştirdi. 100 parça, 200 parça, 250 parça yapboz modelleriyse çok uğraşmadan parçaları bir araya getirmek isteyenler için tercih edilmektedir. Yapbozlarda en önemli taktikse köşelerden başlanmasıdır parçaları birleştirmeye. Eğer saydığımız adette parçalara ayrılmış yapbozlar size hafif gelirse 500 parça, 1000 parça, 2000 parça yapbozları seçimlerinizde tercih edebilirsiniz.

Eğer gerçek sınırları zorlamak isterseniz 3 boyutlu gerçeğe yakın puzzle modelleriyle ilgilenebilirsiniz. Genellikle bu puzzle modelleri yetişkinlerin gözde ürünleri arasında yer almaktadır. Eyfel kulesi, Pisa kulesi gibi farklı yapıtlardan herhangi birini tercih edebilirsiniz. Bu ürünlerin size katacakları ise sabrınızı en üst düzeye taşımasıdır. Ayrıca düzen, tertip gibi kişisel gelişimleri de büyük oranda desteklemektedir. Ayrıca bu ürünler sağlığı tehdit edici kimyasal maddelerden ayrıştırılarak üretilmektedir. Ayrıca organizasyon yeteneğinizin gelişimini de doğrudan tetiklemektedir.

Yetişkinler için puzzle modellerinin bir araya getirilerek ortaya çıkarılan görünümler evlerde dekor olarak da kullanılmaktadır. Mobilyalarınızla oldukça uyumlu görünüme sahip bu ürünlerin parçalarını birleştirdikten sonrasında evinizin en güzel köşesine aksesuar olarak yerleştirebilirsiniz.

Ailenizle, çocuklarınızla, sevdiklerinizle oldukça keyifli bir zaman geçirebileceğiniz bu ürünlerin yüzlerce çeşidine Atlas Kırtasiye online mağazamız üzerinden ulaşabilir, dilediğiniz ürünü kolay bir şekilde online mağazamızdan sipariş verebilirsiniz. Ayrıca kampanyalı günlerimizde bu ürünlere çok özel indirimli fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Puzzle fiyatları parçaların sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Çocuk gelişim uzmanlarınca bu ürünlerin çocuklara olan faydaları kanıtlanmıştır.

3000 Parça Puzzle Modelleri Atlas Kırtasiye'de

Eğer yeteneğinize güveniyorsanız, ben puzzle birleştirmede bir mucidim diyorsanız, bu ürün grubu tam da size göre. 3000 parça puzzle iki adet 1500’lük puzzle modelinin bir araya getirilmesiyle oluşturulmaktadır. Puzzle tamamlandığında ise ebatları 122x85cm olarak ortaya çıkmaktadır. Panoramik puzzle modellerinin ebatları ise diğerlerine göre farkındalık gösterebilmektedir. Ürünler ebat olarak büyük olduğundan dolayı başında daha fazla zaman geçirmenize olanak sağlamaktadır.

Puzzle 3000 parça ürün çeşitleri, bulmaca çözmeye ilgi duyanlarda, eğlenceli zaman geçirmek isteyenlerde tutku haline gelmektedir. İlk etaplarda bu eğlenceli ürünü 100 parça, 200 parça olarak çözmeye başlayanlar zamanla 3000 parçalı ürünlere geçmişlerdir. Alışma aşamasından sonra 3000 parçalı ürünlerin çözümü daha keyifli hale gelmeye başlamıştır. Ayrıca bulmaca çözmeye ilgi duyan kişiler puzzle satın alımında daha renkli, daha karmaşık yapıda bulunan ürünleri tercih etmektedirler.

Hem kendiniz hem de çocuklarınız için oldukça eğlenceli zaman geçirmenize olanak sağlayan puzzle modelleri arasından dilediğinizi seçerek, bu eğlenceli serüvene siz de katılabilirsiniz. Puzzle fiyatları ise seçeceğiniz ürünün parça miktarına göre değişkenlik göstermektedir. 50 parçalı bir ürünler 500 parçalı bir ürün mutlaka fiyat olarak farkındalık sağlamaktadır.

Çocuklar için puzzle seçiminde parça sayısı az ürünler onların sıkılmalarını önleyerek, keyif almalarını, sonrasında daha fazla parçalara sahip puzzle çözmelerine onları teşvik etmektedir.

2000 Parça Puzzle Modelleri Atlas Kırtasiye'de

Puzzle, çocuk gelişimi büyük oranda desteklemektedir. Çocuklarımızın düşünce gücünü ve idrak gücünü arttırmaktadır. Çocuklarımızın renkleri ayırması, şekilleri algılaması gibi birçok gelişimi aynı anda desteklemektedir. Çocuklarımız puzzle alışkanlığı kazandıktan sonrasında ise ebatları küçük, parçaları fazla olan ürünleri tercih etmemiz gerekmektedir. 2000 parça puzzle ayrıca işi profesyonel boyuta getiren kullanıcılar tarafından da tercih edilmektedir. Zorlukları seven, puzzle ile daha fazla vakit geçirmek isteyen yetişkinler mutlaka bu ürüne yönelmelidirler.

Puzzle 2000 parça ürünlerini tamamlayan kişileri incelediğiniz genelde sabırlı ve düzenli yapıda kişilerden olduklarını görebilirsiniz. Boş zamanlarınızda, ailenizle vakit geçirmek ve eğlenmek istediğinizde bu ürünler tam da size göre. Mutlaka her ailenin birlikte yapabileceği aktiviteler arasında puzzle önermekteyiz.

1000 Parça Puzzle Modelleri Atlas Kırtasiye'de

1000 parça puzzle ürünleri arasından mağazamızdan dilediğiniz ürünü kolayca satın alabilirsiniz. Puzzle modelleri arasında yüzlerce çeşidi mağazamızdan bulabilirsiniz. Mağazamız üzerinde her yaş aralığına uygun ürün modeli yer almaktadır. Ayrıca sevdiklerinize hediye almak isterseniz puzzle oldukça güzel bir hediye olarak değerlendirilebilir. Yetişkinler için puzzle keyif almaya başladıklarında oldukça güzel bir hobidir. Öğrenmenin, gelişimin yaşı yoktur. İnsan her yaşta eğlenceye, eğitime, bilgiye açtır.

Puzzle 1000 parça ürünler zorluk deresi olarak üst segmentte yer almaktadır. Bu ürün yetişkinler için uygundur. Çocuklarınızın yanında evlerinizde bu şekilde yararlı aktiviteler yapmanız, onlarında bu ürünlere olan ilgisini arttıracaktır. Daha fazla zaman kaybetmeden hemen mağazamızdan dilediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

3D Puzzle Modelleri Atlas Kırtasiye'de

3D puzzle modelleri yetişkinlerin el göz becerisinin gelişimini yüksek oranlarda desteklemekte olan ürünlerdir. Pisa, Eyfel gibi kulelerin 3 boyutlu çalışmalarını yapmak oldukça zor bir o kadar da eğlence vermektedir yetişkinlere. Ayrıca bu ürünler sabrın kontrol edilmesine de büyük ölçüde olanak sağlamaktadır.

3D puzzle modelleri gerçeği oldukça gerçek bir görünümde yansıttığı için evlerde aksesuar olarak da kullanılabilmektedir. Ayrıca bu ürünler seçkin markalar tarafından tamamen tüm sağlık şartlarına uygun olarak üretilmektedirler.