Prestij Kalem

Dolma kalem çeşitleri arasında yaygın bir kullanım özelliğine sahip olan prestij kalemlere ait tüm ürünleri mağazamızda inceleyebilir, dilediğiniz ürünü en uygun fiyatlara mağazamızdan satın alabilirsiniz.

Dolma Kalem Nasıl Kullanılmalıdır?

Dolma kalem nasıl kullanılır? Sorusuna en iyi yanıtları bu yazımız içerisinde bulabilirsiniz. Öncelikli olarak dolma kalemi damak kısmı altta kalacak şekilde tutarak mürekkep akışının sağlandığı delinmiş kısmı görmemiz gerekmektedir. Dolma kalemler genelde yan tutulduğunda, ters şekilde tutulduğunda yazmadığı görülmektedir. Bir de kalemi elinize aldığınızda kapağın nasıl açılacağı ile ilgili bir bilginiz mevcut değilse, kapağı çevirmeniz faydanıza olacaktır.

Ayrıca dolma kalemler güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır. UV adı verilmiş olan ışınlar, plastik türde bulunan dolma kalemleri kırılgan yapıya çevirmektedir. Ayrıca bu ışınlar mürekkebin gereğinden daha hızlı bir şekilde kurumasına neden olarak, damak tıkanıklığına yol açmaktadır. Kullandığınız kalemlerin mürekkepleri bitmiş durumdaysa, uzun bir sürede ürünü kullanmayacaksanız temizleyip bir kenara koymanız gerekmektedir. Ayrıca bilindik bir yanlışı da belirtmek isteriz ki! Dolma kalemi kolonya ile temizlemeyin. Ilık dereceli bir su ile temizleyin. Eğer mürekkep ılık su ile çıkmamakta ısrar ederse o zaman çay bardağı içerisine 3 damla bulaşık deterjanı damlatın ve deterjanı ılık su ile karıştırarak temizlemeyi deneyin.

Dolma Kalem Fiyatlarında Atlas’tan İyisi Yok

Dolma kalem satın almadan önceki süreçte bir takım özelliklere dikkat etmeniz gerekmektedir. Bir kalemde kaliteli diyebileceğimiz dört temel özellik yer almaktadır. Kalem için özel estetik, Kalemin fiziki özelliği, kalemin kullanışlılık durumu ve değeri. Bu dört unsuru kalem satın almadan önce mutlaka kontrol etmeniz, kararı bu etmenlere göre vermeniz gerekmektedir.

Öncelikle dolma kalem fiyatları arasında en önemli özellik olan estetik kavramını ifade edecek olursak, kalemin rengi, şekil, ebat, yapımı gibi unsurlar önde gelmektedir. Ayrıca kalemin üretim aşamasında kullanılmış olan materyaller, kalemde kullanılan mekanik, kalemin esnekliği, bir de kalemin ergonomisi estetiği ortaya çıkarmaktadır. Ayrıca önemli dört unsurdan 2.ci yani fiziksel özellikte ise kalemi elimize aldığımızda hafifliği, kalemin uzunluğu, kalemin üretiminde kullanılmış olan malzemenin dayanıklılığı gibi etmenler fiziki yapıyı oluşturmaktadır.

Tükenmez kalemlerin fiyatlarıyla ilgili olarak bir diğer unsur kullanışlılık demiştik. Burada yer alan asıl amaçsa, satın aldığınız dolma kalemin kolaylıkla doldurulabilme özelliğine sahip olması, kalem içerisinde yer alan mürekkebin akış kalitesi, mürekkebin kaleme uyumu, satın aldığınız kalemin kolay kullanılabilir olması, ayrıca üretiminde kullanılmış olan mekanizmanın kullanılır özellikte olması gibi etmenleri ifade etmektedir.

Dolma Kalem Seti Atlas Kırtasiye’den Alınır

Dolma kalem seti ile ilgili kategorilerimizi incelediğinizde size uygun birçok ürünü bir arada bulabilirsiniz. Üstelik müşterilerimizin aramış oldukları ürünlere rahatlıkla satın alabilmesi adına Türkiye geneli her bölgeye kargo hizmetimizin olması da firmamıza olan ilgiyi daha da arttırmaktadır. Sayfamızı incelediğinizde Lamy, Fabio Ricco, Scrikss, Cross, Graf Von Faber Castell, Kwz, Victorinox, Parker, Kaweco gibi birçok markanın özel hazırlanmış dolma kalem setlerine ulaşabilirsiniz. Üstelik bu ürünleri kampanya düzenlediğimiz dönemlerde oldukça uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

En Güzel Dolma Kalem Markaları Atlas’ta

Dolma kalem markaları ile ilgili alışveriş sayfamızda Dünya genelinde yaygın kullanım özelliğine sahip birçok kaliteli markanın ürünlerini bir arada bulabilirsiniz. Kendiniz kullanacağınız gibi sevdiklerinizi de bu güzel ve özel ürünleri hediye seçiminde tercih edebilirsiniz. Sayfanızda neler bulabilirim, hangi markanın ürünleri var diye soracak olursanız yer alan markaları sizlere sunuyoruz. Lamy markalı ürünler, Fabio Ricci markalı ürünler, Scrikss markalı ürünler, Cross markalı ürünler, Graf Von Faber Castell markalı ürünler, Kwz markalı ürünler, Monteverde markalı ürünler, Parker markalı ürünler ve daha birçok markanın ürünü yer almaktadır.

Dolma Kalem Önerisini İncelemeden Karar Vermeyin!

Dolma kalem önerisi olarak sizlere sunmuş olduğumuz markalardan herhangi birisinin ürününü mağazamızdan satın alarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Mağazamızda gümüş, metal, alüminyum, krom, seramik, plastik çeşitlerinde birçok ürün bulabilirsiniz. Ayrıca keyifli yazılar yazmak isterseniz de, kartuş özelliği taşıyan dolma kalemler ve pistonlu yapıda yer alan kalemlerden seçim yapabilirsiniz. Aşağıda yer alan kalem markaları oldukça yoğun bir şekilde mağazamızdan satın alınmaktadır. Bu kalemlere Google gibi arama motorları üzerinden Prestij kalem olarak sorgulama gerçekleştirdiğinizde de ulaşabilirsiniz. Ayrıca Prestij kalem çeşitleri ile ilgili mağazamız üzerinde birçok ürünü bulabilirsiniz. Sevdiklerinize hediye etmek için Prestij kalem fiyatları mağazamızda kampanya dönemlerimizde oldukça uygun rakamlara satılmaktadır. Zaman kaybetmeden hemen ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

Lamy Dolma Kalem Modelleri Atlas’ta Uygun Fiyatlarla

Lamy dolma kalem kendisini özel hissetmek isteyen herkesin kullanabileceği bir ürün grubudur. İnsanlar kendilerini en iyi tanımlayan özelliklerini, kendilerini iyi hissetmelerini çoğu öncelikli olarak kişiliklerini çözümlemekten ortaya çıkmaktadır. Burada insan kendisini el yazısı ile ortaya çıkarmaktadır. Lamy markasından bahsedecek olursak, 1930 senesinde C. Josef Lamy adlı kişi tarafından Almanya toprakları üzerinde yer alan Heidelberg eyaletinde kurulmuştur. Firmanın kuruluşundan sonrasında yükselme, büyüme, Dünya markasına dönüşme tarihi ise 1952 senesinden sonra başlamıştır.

Faber Castell Dolma Kalem Modelleri Atlas’ta Uygun Fiyatlarla

Faber Castell dolma kalem oldukça dayanıklı bir yapıya sahip olmakla birlikte, firmanın kendisini yenileyebilir özelliği, sürdürülebilir bir işlevi olmasından dolayı Dünya genelinde yaygın bir müşteri potansiyelini çok kısa sürede yakalamıştır. Firma, 1761 senesinde Kasper Faber adlı kişi tarafından kurulmuştur. Firmanın kuruluşundan günümüze kadar gelen en yaygın, en çok tercih edilen ürünü ise ahşap gövdeli kalemleridir. Firma üretimlerine kalemle başlayarak 1999 senesi sonrasında ise büyük bir atılım daha yaparak çocukların kullanımı için kırtasiye ürünlerinin üretimlerine de başlamıştır.

Pelikan Dolma Kalem Modelleri Atlas’ta Uygun Fiyatlarla

Pelikan dolma kalem, modelleri ve mürekkepleri bakımından oldukça öne çıkan bir markadır. Kaliteden yana ürünler tercih ediyorsanız mutlaka markanın ürünlerini denemelisiniz. Özellikle mürekkepli kalemlerinin kullanım konforu, el yazılarını kullanıcılarına estetik bir şekilde yazma fırsatı sunmaktadır. Markanın ürünlerinin genel özelliği ise ergonomik bir gözde yapısına sahip olmasıdır. Pelikan markalı kalemleri kolayca kavrayabilir, yazılarınızı çok rahat bir şekilde yazabilirsiniz.

Parker Dolma Kalem Modelleri Atlas’ta Uygun Fiyatlarla

Parker dolma kalem, 1888 senesinden günümüze kadar oldukça yoğun olarak kullanılmakta, marka ise lüks kalem üreticisi olarak anılmaktadır. Marka ilk dolma kaleminin patentini ise 1891 yılında almış olup, kendi sektörüne adını altın harflerle yazdırmıştır. Markanın kurucusu ise George Saffor Parker isimli bir kişidir. Markaya kendi adını vermiş ve markasını sektörünün zirvesine çıkarmıştır.

Kaweco Dolma Kalem Modelleri Atlas’ta Uygun Fiyatlarla

Kaweco dolma kalem ilk olarak 1883 senesinde Almanya sınırları içerisinde üretim faaliyetlerine başlamıştır. İlk üretimleri ise normal dolma kalem ve Tükenmez kalem çeşitleridir. Ürünlerinin en büyük özelliği ise altıgen özelliğe sahip bulunmasıdır. Firmanın kurulum prensibinde yer alan en büyük amaçsa, klasik modelde tasarımlar ve kaliteli işçilik felsefesine dayanmaktadır. Günümüzde ise birçok ülkede markanın ürünleri üretilmektedir.